» 
»
 

Tunceli'de bulunan 31 bölgede 6 aylık geçici güvenlik bölgesi ilan edildi

Tunceli’nin merkezi de dahil olmak üzere toplam 5 ilçede 31 bölgede 6 ay süreyle geçici özel güvenlik bölgesi ilanı yapıldı.

Tunceli’de bulunan merkez ilçesi dahil ve 5 ilçede bulunan 31 bölgede 6 ay süreyle sınırlandırılan geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Tunceli Valiliği tarafından güvenli bölge konusunda yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

Bölücü terör örgütü PKK ve diğer terör örgütlerin yaptığı tüm eylemlerden ilin, sosyal ve ekonomik yönden olumsuz etkilendiği ifade edilerek, bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmaktadır denildi.

Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Tunceli Valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla, bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır ifadeleri kullanıldı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince 1.05.2017 tarihli ve 2017/10115 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 1 Kasım 2017 tarihine kadar geçici özel bölgesi kararı alındığı belirtildi.

Tunceli’de geçici özel güvenlik bölgesi ilan edilen bölgeler ise şu şekilde:

Tunceli merkez, Bali deresi, Kurutlu Deresi, Gözlek-Seperteki, Kutu Deresi, Ahpanos Salderesi, Laç Deresi.

Ovacık’ta, Eroğlu Mahallesi, Mercan Dağları, Kıran Deresi, Kınıkan Tepe, Golan Yaylası, Eğerci Mahallesi, Dülbektaşı, Karaoğlan Dağı, Yarpuzlu Mahallesi, Alısırtı Geçidi, Dalav Yaylası, Karagöl Yaylası, Kurugöl Yaylası, Bastır Yaylası, Kurt Yaylası, Çeşme Yaylası, Yel Yaylası, Ganekastik, Çığırlı Yaylası, Karader.

Nazımiye’de, Tavuklu-Doğantaş, Dokuzkaya, Pülümür’de, Yoncalık Yaylası, Sarıgül Yaylası, Hozat’ta ise Kinzir ormanları.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *