» 
»
 

Tunceli'de güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma

Alınan son dakika bilgilerine göre, Tunceli'nin Ovacık İlçesine sızmaya çalışan 35-40 bölücü terör örgütü üyesi teröristler ile güvenlik güçleri arasında sıcak temas yaşandı. Çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 2 terörist öldürüldü.

Alınan bilgilere göre, Tunceli'nin Ovacık İlçesine Öveçler ve Pulur Mahallesi kırsalından sızmaya çalışmakta olan 35-40 bölücü terör örgütü üyesi terörist kameralar tarafından güvenlik güçlerince fark edildi. Güvenlik güçleri ilçeye sızmak için yaklaşan teröristleri ateş altına aldı ve güvenlik güçleri ile teröristler arasında yaklaşık iki saat kadar çatışma çıktı. Teröristler yoğun ateş altında kaldıklarından dolayı ormanlık alanlara doğru kaçtılar. Kaçan teröristleri yakalamak için ise Kobra tipli helikopterler ile havadan bombardıman gerçekleştirildi.

Dün gece saatlerinde başlatılan Kobra tipli helikopter ile başlatılan hava destekli operasyon kapsamında 2 bölücü terör örgütü mensubu teröristin cesedine ulaşıldı. Bölgede geniş çaplı olarak başlatılan hava destekli operasyonların devam ettiği bildirildi. Öte yandan devam etmekte olan operasyonlardan dolayı halkın can ve mal güvenliğinin sağlanabilmesi amacıyla sokağa çıkma yasağının ilan edildiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *