» 
»
 

Tunceli'de terör örgütüne hava destekli operasyon

Tunceli'nin Ovacık İlçesinde bölücü terör örgütünün FEDAŞ'a ait özel bir aracı gasp edip ateşe vermesinin ardından güvenlik güçleri alarma geçti. Terör örgütüne yönelik hava destekli operasyon başlatıldı.

Tunceli'nin Ovacık İlçesi Beykomu mevkiinde Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye (FEDAŞ) ait olan özel bir aracı gasp edip ardından da aracı ateşe veren bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi için terör örgütüne yönelik hava destekli operasyon başlatıldı. Olayla ilişkin Valilikten gelen açıklamalara göre, dün saat 18.0 sularında Tunceli'nin Pülümür karayolu Samanlı mevkiinde yol kesen teröristler, bölgeye hizmet eden FEDAŞ'A ait aracı, içindeki personeli bırakıp gasp etti. Bir süre sonra da teröristler aracı ateşe verip kaçtılar.

Olayın güvenlik güçleri tarafından öğrenilmesi ardından, bölücü terör örgütünü mensuplarının bir an önce yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlattı. Tunceli-Pülümür karayolu çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Teröristlerin muhtemel kaçış güzergahları kobra helikopterler ile ateşe tutuldu. Güvenliğin sağlanmasının ardından trafiğe kapatılan yol geri açıldı.

FEDAŞ aracını gasp edip sonra da aracı ateşe veren bölücü terör örgütü üyelerinin yakalanması için hava destekli operasyon sürdürülüyor. Öte yandan Ovacık'ta terör örgütüne yardım ve yataklık ettiği gerekçesi ile bir kişinin tutuklandığı bilgisi alındı. Valilikten gelen açıklamaya göre, daha önce bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık etmek suçundan hakkında yakalama kararı bulunan şahsın, dün güvenlik güçlerince Ovacık İlçesinde yakalanıp gözaltına alındığı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *