» 
»
 

Tunceli'de teröristlerin tuzakladığı EYP imha edildi

Tunceli'nin Çemişgezek İlçesinde bölücü terör örgütüne bağlı teröristler tarafından yola gizlenen EYP (El Yapımı Patlayıcı), jandarma ekipleri tarafından fark edilerek, fünye ile kontrollü olarak imha edildi.

Tunceli'nin Çemişgezek İlçesinde mayın ve bomba tarama çalışmaları gerçekleştiren jandarma ekipleri yola gizlenmiş el yapımı patlayıcı olduğunu fark ettiler. Bölücü terör örgütüne bağlı teröristler tarafından tuzaklanmış EYP, bomba imha ekiplerinin incelemelerinin ardından kontrollü bir şekilde fünye ile patlatıldı. Alınan bilgilere göre, Tekeli Toratlı Köyü'nde mayın ve patlayıcı arama faaliyetleri sırasında kayalar arasına gizlenmiş bomba ve tabanca bulundu. 155 milimetrelik havan topu içerisine patlayıcı madde konularak ve kablolar ile bağlantılı olarak yapılaran el yapımı patlayıcı etrafında geniş güvenlik önlemleri alındı.

Güvenlik tedbirleri nedeniyle köyün yolu kısa süreli olarak trafiğe kapatıldı. Terör eylemlerinin gerçekleşmediği Çemişgezek'te teröristlerin eylem hazırlığında oldukları belirlendi. El yapımı patlayıcı üzerinde, bomba imha ekiplerinin incelemelerinin ardından kontrollü bir biçimde fünye ile patlatıldı. Trafiğe kapatılan yol bombanın imhasının ardından yeniden açıldı.

Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, ilçede geniş güvenlik önlemlerinin alındığını belirtti. Vatandaşların, güvenliğini sağlamak için en üst seviyede tedbirler alındığını ifade etti. Emniyet birimlerinin ve jandarmanın, ilçenin emniyeti için için yaptığı hassas çalışmalardan dolayı, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak adına özverili çalışmalarda bulunmalarından dolayı teşekkürlerini iletti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *