» 
»
 

Türk gemisi Nijerya'da korsanlar tarafından kaçırıldı!

Nijerya'da seyir halinde olan Türk gemisi korsanların saldırısına uğrayarak kaçırıldı. Geminin içerisindeki 6 kişilik mürettebattan da haber alınamıyor. Kaptanoğlu Denizciliğe ait Malta bayraklı M/T Puli adlı gemi kaçırıldı. İşte detaylar...

Kaptanoğlu Denizciliğe ait Malta bayraklı M/T Puli adlı tanker Nijerya'da seyir halinde korsanlar tarafından 6 kişilik mürettebatı ve kaptanları ile kaçırıldı. Kaçırılan mürettebatın isimleri açıklandı. İsimleri, Kaptan İlkay Olgun, Kaptan Haluk Baran, Kaptan Furkan Topçu, Makinist Mehmet Babacan, Elektrikci Şükrü Dömbek, Usta gemici Eray Falay olarak belirlendi.

Denizcilerin durumlarının iyi olduğuna yönelik açıklamaları Dışişleri Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yaptı. Gerekli ilgililer, kurumlar ve makamlar ile iletişim halinde olunduğu ve herhangi bir yeni gelişmeden de basına bilgi verileceği açıklandı.Korsanların kaptanlara veya mürettebata zarar vermek amaçlı değil tamamen para amaçlı kaçırmış olabileceklerini açıkladılar. Korsanların herhangi bir talepte bulunmadıkları ama birkaç gün içerisinde bir fidye taleplerinin olabileceklerini de eklendiler. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *