Türk hackerlar yüzlerce kuruluşun hesabını hackledi

Türkiye ile Almanya ve Hollanda arasındaki gerilim Türk hackerları harekete geçirdi. Aralarında yüzlerce kuruluşun bulunduğu hesaplar hacklendi.

Reuters'ın haberine göre dün gece itibariyle Türk hackerlar tarafından ele geçirilen hesaplar arasında Alman futbol kulübü Borussia Dortmund, Justin Bieber'ın Japonca Twitter hesabı da bulunuyor. AFP, Twitter'ın hesapların hacklendiğini doğruladığını bildirdi.

Türkiye ile Almanya ve Hollanda arasında bakanların gelişi ile ilgili yaşanan kriz sonrasında Türk hackerlar yüzlerce uluslararası internet sitesini ve sosyal medya hesabını ele geçirdi. Hacklenen kuruluşlar arasında Avrupa Parlamentosu, UNICEF ABD, İngiltere Sağlık Bakanlığı, Fransa Ekonomi Bakanlığı, Alman Gazetesi Die Welt gibi kuruluşlar da yer alıyor. Bazı kuruluşlar hesaplarını yeniden geri aldı.

Hacklenen hesaplar arasında yer alan Borussia Dortmund Twitter hesabında NaziAlmanya NaziHollanda etiketiyle paylaşım yapıldı ve "Bu size ufak bir Osmanlı tokadı. 16 Nisan'da görüşmek üzere. Ne mi yazdım, Türkçe öğren" ifadeleri yer aldı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Davos'taki görüntüleri de hesaptan paylaşıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *