» 
 

Türk Hava Yolları'ndan internet hamlesi

Türk Hava Yolları (THY) ucuz internet hizmetine başlıyor. Yarından itibaren uygulamaya konulacak hizmet ABD uçuşlarında verilecek. Ücretsiz Wifi hizmetinden faydalanmak için talbet ve laptopları teslim etmek gerekiyor.

Türk Hava Yolları (THY), yolcuları için çok önemli bir hizmeti uygulamaya koyma aşamasında. Bu konuda çok hassas davranan THY, Amerika ve İngiltere'de yaşanan elektronik cihaz yasağına, karşı atak olarak wifi hizmetini başlatıyor. THY resmi Twitter hesabından yapılanı açıklamada 31 Mart THY için dönüm noktası. Ücretsiz internet hizmeti Amerika uçuşlarında geçerli olacak. Yolcuların bu hizmetten ücretsiz yararlanabilmesi için tablet ve telefonlarını Boarding'e teslim etmeleri gerekmektedir. Uygulama SMS ile mobil mesajı da içeriyor. Kabin görevlisinin anonsundan sonra uçak inişine kadar yolcular exphone uygulamasını ücretsiz olarak kulanabilecekler.  Yapılan açıklamada hizmet THY ABD ve İngiltere ye uçanların cihazlarının da uçağa bininceye kadar aktif olarak kullanabilmelerine olanak sağlıyor. Yolcular tablet ve laptoplarını görevliye teslim etmek şartıyla bu hizmetten faydalanabiliyor. Teslim edilen cihazların uçuş sonunda tekrar yolcuya teslim edildiği de gelen haberler arasında. 

CİHAZLAR ÖZEL KUTULARDA TAŞINIYOR

THY'nın Amerika ve İngiltere uçuşlarında yolcular cihazlarını havaalanından tutunda uçağa binene kadar kullanabiliyor. Boarding sırasında THY cihazları teslim alıyor. Özel kutularda taşınan cihazlarlar uçuşun sonunda yine yolcuya teslim ediliyor. Amerika ve İngiltere havayolu firmaları elektronik cihaz yasağını güvenlik bahanesiyle sunduğunu belirtirken Firmalar umduğunu bulamadı ama yasak yine de yürürlüğe girdi. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi yolcu sayısının rekor düzeyde arttığını belirterek yaklaşık 180 bin dolaylarında bir rakama ulaştıklarını da sözlerine ekledi. 

İNGİLTERE YASAĞI KALDILABİLİR

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise yasakla ilgili olarak Amerika ile görüşme halinde olduklarını kabinde cihaz yasağı ile ilgili teknik bir ekibin yine  İngiltere'ye görüşme için gideceğini ifade etti.  Bu durumda İngiltere yasağı yakında kaldırabilir. Bakan Arslan Amerika ile yine aynı durumda görüşme sağlayacaklarını belirterek görüşmelerin uzun süre devam edeceği söyledi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *