» 
»
 

Türk hekim Bahar Uslu tıp literatürüne adını yazdırdı

Yale Üniversitesi'nde önemli araştırmalara imza atan Bahar Uslu uluslararası tıp literatürüne adını altın harflerle yazdırdı.

Doğum, gebelik,  tüp bebek, kısırlık gibi alanlarda yıllardır süregelen yöntemler üzerinde araştırmalar yapan Bahar Uslu, bu uygulamalarda eksik ve yanlış yanları bularak daha doğru ke kesin sonuca ulaştıracak bir yöntem geliştirerek tıp literatürüne girdi. Türk Doktorun geliştirdiği yöntem 'Uslu Yöntemi' olarak tarihe geçti.

Eğitimini Marmara üniversitesi top fakültesinde tamamlayan Tıbbi Histoloji ve Embriyoloji Uzmanı Uslu, yeni yöntemler konusundaki başarıları nedeni ile ABD'deki Yale Üniversitesine davet edildi. Buradaki bir bilgilendirme konuşmasında Uslu, son iki üç yıldır yaptıkları deneylerin sonuçlarını eski yöntemle yaptıklarında alışık olunmayan farklı sonuçlar aldıklarını kaydetti.

Uslu, eski ve yeni yöntemlerle yapılan uygulamalardan elde edilen sonuçlar karşılaştırıldığında yeni tedavi protokollerinin gelişmesinde, çözümsüz olarak kabul edilen kısırlıkla ilgili umudun tekrar arttığını hatta yeni yöntem sayesinde menapoz kavramının yok olmasında szö konusu olabileceğini düşündüklerini ifade etti

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *