» 
»
 

Türk kadını seçimini yaptı! Önemli olan dış güzellik...

Senelerce çözüme kavuşamayan ikilemlerden biri "İç güzellik mi? Dış güzellik mi?" sorusu... İlaç firması Allergan'ın araştırmalarına göre, hem Türk hem de dünya kadınları iç güzellikten çok dış güzelliğe daha çok önem veriyor.

İlaç firması Allergan'ın sekiz bin kadın ile yaptığı Küresel Estetik Trendleri araştırmaları netice verdi. Yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, güzellik deyince akla ilk olarak dış güzellik geliyor. Araştırmalarda, dünya kadınlarının yanı sıra Türk kadınları dış güzelliğe önem veren ülkeler arasında birinci sırada yer alıyor. Türk kadınlarının yüzde 52'si dış güzelliğe, yüzde 27'si ise iç güzelliğe önem veriyor. Yüzde 21'lik kısım ise dış ve iç güzelliğin arasında muhteşem bir dengenin olduğunu varsayıyor.

En çok bakıma harcama yapanlar elbette kadınlar... Yaşlanma ile mücadele etmek için kadınlar her ay düzenli olarak cilt bakımı uyguluyor. Ortalama 30 ile 44 yaş arası cilt bakımına harcama yapan ülkeler arasında Çinliler 80 Euro ile en çok cilt bakımına para harcayan ülke oldu. Ardından 60 Euro ile Güney Kore, 45 Euro ile Tayland, 44 Euro ile de Türk kadınları takip ediyor. Yapılan araştırmalara göre Türk kadınlarının % 76'sının en büyük problemi burunlarının görünümü oluyor. Yorgun bir görünüme sahip olmaktan korkan kadınlar, kusursuz bir burun, dudaklar, yanaklar ve çene hatları istiyor.

Tüm ülkelerde güzel bir görünüme sahip olmak ihtiyacını düğünlerde, aile toplantısında, buluşmada, yeni bir ilişkide ve yeni bir işte, evlilik yıldönümü doğum günü gibi özel günlerde hissediyor. Bu günlerde en güzel görünüme kavuşmak için çabalayan kadınların yine de memnun kalmadıkları durumlar olabiliyor. Bu durumda estetik devreye giriyor. Peki kadınlar neden estetik yaptırıyor? Kendilerini daha iyi hissedebilmek, kırışıklıklardan kurtulmak, daha çekici bir yüze sahip olmak, cilt sarkıntılarından kurtulmak, daha seksi görünmek için kadınlar estetiğe başvuruyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *