» 
 

Türk Kızılayı kurban fiyatları açıklandı

2016 yılı Vekaletle Kurban Kesimi Kampanyası hakkında bilgi veren Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, bu yılki kurban ücretlerini duyurdu.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenlere başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dileyen Kınık, bir otelde düzenlediği basın toplantısında bu yıl Türk Kızılayı’nın Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla yol çıktığını belirterek vekalet verecek vatandaşlar için kurban fiyatlarının yurt içinde 740 lira, yurt dışında 475 lira olarak belirlendiğini açıkladı.

Et ve Süt Kurumu ile yürütülen organizasyonda hedefledikleri kurban kesim rakamlarının yurt içinde 21 bin ve yurt dışında 31 bin hisse olduğunu belirten Kınık, kurban paylarının hijyenik ortamda konservelere dönüştürülmek suretiyle etlerin yıl boyu sağlıklı olarak tüketilmesinin sağlandığını kaydetti. Kınık, kurban organizasyonunun 30 ülkede gerçekleştirileceğini ve yurt dışı faaliyetlerde yüzde 50 artış öngördüklerini de belirtti.

Kurban Bayramı’nda Gazze’ye yardım yapılmasına yönelik sorulan soruya Kınık, eylül ayı içerisinde Leydi Leyla’nın ardından ikinci bir geminin Aşdot Limanı’ndan Gazze’ye yardım götüreceğini de kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *