» 
 

Türk Lirası’na bir destek de THY’den! Umre ücretleri TL’ye çevrildi

Dünya çapında ününü duyurmuş hava yolları şirketinden THY yetkililerince yapılan açıklamaya göre, , bugün itibarıyla Umre ücretleri için TL uygulaması yapılacak…

Döviz kurlarındaki tarihi yükseliş karşısında zorlu bir sınav veren Türk Lirasına bir destekte dünya devi hava yolu şirketi THY’den geldi. Bugün (7 Aralık) THY yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre bugüne kadar Dolar üzerinden uygulanan Umre ziyareti ücretleri Türk Lirasına çevrildi. 

THY yetkileri tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamalara göre, Türkiye çıkışlı umre ücretleri THY tarafından dolar üzerinden uygulanıyor olmakla beraber bugün (7 Aralık) itibariyle Türk Lirası olarak uygulanmaya başladı. Bu bağlamda, Kutsal topraklara yapılan seferlere vergi dahil Türkiye çıkışlı Umre ücretleri TL cinsinden uygulanacak. 

Öte yandan havalimanı vergilerine de değinilen açıklamada meydan vergilerinin Türk Hava Yolları sorumlulukları çerçevesinde olmayıp, dolar olarak belirlenmiş olduğu için, TL türünden hesaplanan vergi dahil toplam ücretin, dolar kuruna göre farklılık gösterebileceğini belirtti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *