» 
 

Türk sanat müziği sanatçısı Semra İnanç hayatını kaybetti

Türk sanat müziği sanatçısı Semra İnanç 69 yaşında hayatını kaybetti. Sanatçının ölüm haberini veren Onur Akay, Semra İnanç'ın 1990'da çekilen Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu filminde söylediği şarkıları asıl seslendiren kişi olduğunu hatırlatarak, İnanç'ın Sezen Aksu'nun da en beğendiği seslerden birisi olduğunu dile getirdi.

Türk sanat müziği sanatçısı, asıl adı Semra Nazlıben olan Semra İnanç hayatını kaybetti. Onur Akay, meslektaşı Semra İnanç'ın vefat ettiği haberini sosyal medya hesabından duyurdu. Semra İnanç'ın Sezen Aksu'nun en beğendiği seslerden biri olduğunu belirten Onur Akay, Semra İnanç'ın İzmir'de tedavi gördüğü hastanenin yoğun bakım servisinde vefat ettiğini duyurdu.

Semra İnanç'ın 12 Ekim Perşembe günü Alsancak Hocazade Camii'nden, ikindi namazından sonra son yolculuğuna uğurlanacak.

Akay, Semra İnanç'ın müzik kariyerine oğlunun denizde kaybolmasıyla ara verdiğini belirtti. Hayatının en büyük acısını yaşayan İnanç, Ayşe Arman ile birlikte kaybolan oğlunu Yunan adalarında ve Atina'da aramış, ancak bir sonuca ulaşamamıştı.

1990 yılında Türkay Şoray, "Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu" isimli filminde, bir Türk sanat müziği solisti olan "Leyla" karakterini oynamıştı ve şarkılarını Semra İnanç söylemişti. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *