» 
»
 

Türk Silahlı Kuvvetleri Çukurca açıklamasında bulundu

Hakkari'nin Çukurca kırsalında geçtiğimiz haftadan bu yana sürdürülen operasyonlarda etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü üyesinin sayısının 157 olduğu bilgisi alındı.

Hakkari Çukurca'da bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen ve devam etmekte olan operasyonda, TSK'dan açıklama geldi. Açıklamada 4 Eylül Pazar günü tarihinde 2 uzman erbaş şehit olmuş ve 5 uzman erbaş ise yaralanmıştı. Öte yandan 20 bölücü terör örgütü üyesi ise etkisiz hale getirilmişti. Alınan bilgilere göre, geçtiğimiz haftadan bu yana sürdürülmekte olan terör örgütüne yönelik operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı toplamda en az 100'ü bulurken, 3 Eylül Cumartesi günü 33 terör örgütü mensubu, 4 Eylül Pazar günü 24 terör örgütü mensubu ele geçirildiği bilgisi alındı. Buna göre 100 tanesi ölü olmak üzere toplamda 157 terörist etkisiz hale getirilerek ele geçirildi.

Öte yandan arazide halâ devam etmekte olan operasyonda teröristlere ait cesetlerde bulundu. Arama tarama faaliyetleri ise operasyonların ardından yapılacağı belirtildi. Dünden itibaren Çukurca'nın Han Tepe bölgesinde ise 2 Doçka uçaksavar makineli tüfek, 1 Biski makineli tüfek, 7 Kalaşnikof piyade tüfeği, 17 el bombası, 1 antitank mayını ele geçirildi. Ayrıca 4 roketatar mühimmatı, 5 gaz maskesi, 1 telsiz, 5 EYP düzeneği, 1 fırın, 1 jeneratör, 5 poşet amonyum nitrat, 15 kutu uçaksavar mühimmatı, 11 kutu Biksi mühimmatı da ele geçirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *