» 
»
 

Türk sporunun büyüklerinden Halit Akçatepe için başsağlığı mesajı

Türk Sinemasının unutulmaz aktörlerinden bir döneme damgasını vurmuş yeşilçamın ünlü sanatçısı Halit Akçatepe için ilk başsağlığı mesajları Türk sporunun büyüklerinden geldi. Galatasaray ve Fenerbahçe Spor kulüpleri sitelerinden başsağlığı mesajı yayınladı.

Türk sinema sanatçısı ve Türk tiyatrosunun deneyimli oyuncularından, bir döneme damgasını vurmuş, unutulmaz filmlere ve tiyatro oyunlarına adını yazdırmış, sinemanın duayenlerinden Halit Akçatepe'nin vefatı Türkiyeyi yasa boğdu. Ölümünün ardından Galatasaray ve Fenerbahçe futbol takımları sitelerinden başsağlığı mesajı yayımlayarak ailesi ve dostlarının yanında olduğunu gösterdi. 

Fenerbahçe Spor Kulübu resmi internet sitesinde şöyle dedi

"Türk Sinema ve tiyatrosunun unutulmaz sanatçılarından, Hababam Sınıfı'nın Güdük Necmi'si bir çok değerli eserde rol almış, milyonların sevgilisi büyük usta Halit Akçatepe'nin vefat ettiği haberini büyük bir üzüntüyle öğrendik. Usta oyuncu merhum Halit Akçatepe'ye Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere, merhumun sevenlerine ve tam sanat camiasına başsağlığı dileriz." 

Galatasaray Spor Kulübü resmi internet sitesinden şöyle dedi. 

"Türk sinemasının değerli ismi Halit Akçatepe'nin vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Oynadığı filmlerle Türk halkının gönlünde sarsılmaz bir yer edinen Akçatepe, aynı zamanda Türk sinemasının gelişimine büyük katkı veren isimlerden oldu. Oyunculuğu ile yüzümüzde hiçbir zaman silinmeyecek bir tebessüm bırakan Halit Akçatepe eserleriyle daima anılacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Merhum Halit Akçatepe'ye Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz"

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *