» 
»
 

Turk Telekom, Turkcell Vodafone'dan ücretsiz görüşme SMS internet

Darbe girişimi sonrasında vatandaşların birbirleriyle haberleşebilmelerini kolaylaştırmak için telekomünikasyon şirketleri de önlem aldı. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone ücretsiz hizmetleri hakkında bilgi verdi.

Türk Telekom yazılı olarak yaptığı duyuruda 3000 dakika ücretsiz görüşme uygulamasının detaylarını anlattı. Buna göre kesintisiz hizmet için alınan önlemler arasında mobil hatlı müşteriler için ücretsiz dakika ve internet uygulaması yapılacak.

Tüm Türkiye’yi kapsayan uygulamada Türk Telekom, bir hafta süresince Wİ-Fİ noktalarından ücretsiz internet kullandıracak. Ayrıca yine bir hafta boyunca ankesörlü telefonlardan şehir içi ve şehirler arası tüm aramaların ilk 5 dakikası ücretsiz sağlanacak.

Türk Telekom’un ev telefonu hizmetini alan müşteriler ise 1 hafta şehir içi ve şehirler arasını 3000 dakika boyunca ücretsiz arayabilecek. Bunlara ilaveten 17 Temmuz günü tüm Türk Telekom ofislerinden iletişim ihtiyacını karşılamak isteyen müşterilere hizmet sağlanacak.

Turkcell kesintisiz iletişim sağlayabilmek adına aldıkları önemleri bildirdi ve  müşterilerine ücretsiz konuşma, SMS ve internet yüklemesi yapacaklarını duyurdu. Ayrıca tüm haberlere anında ulaşabilmeleri için mobil cihazlarda Turkcell TV+ uygulaması kullanabilecekleri duyuruldu.

Vodafone ise yine aldıkları önlemleri açıkladı ve ülkenin demokratik kurumlarına karşı yapılan dehşet verici saldırıyı kınadıklarını belirterek hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi. Bu süreçte tüm Türkiye’de kesintisiz hizmet sağlamak amacıyla acil iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için hafta sonu geçerli olmak üzere ücretsiz 150 dakika ve 250 MB internet tanımlandığını duyurdu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *