» 
»
 

Türk ve Rus jetleri Suriye'deki DEAŞ hedeflerini imha etti

Hava Kuvvetlerine bağlı uçaklar ile Rusya Federasyonu'nun hava unsurları DEAŞ'a ait Suriye'deki hedefleri vurarak imha etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri yaptığı bilgilendirmede, Türk ve Rus hava unsurlarının DEAŞ hedeflerini imha ettiği belirtildi. Suriye'nin kuzeyindeki DEAŞ terör örgütüne ait hedeflere yönelik olarak 132. gününde sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı uçaklarla terör örgütü DEAŞ'a yönelik Bab, Bzagah ve Tadif'teki aralarında silah mevzisi, barınma ve karargah olmak üzere 8 hedefin imha edildiği bildirildi.

Rusya Federasyonu'nun hava unsurlarınca ise El Bab'ın güneybatısında yer alan Dayr Kak bölgesindeki DEAŞ hedeflerinin vurularak imha edildiği bilgisi TSK tarafından yapılan bilgilendirmede paylaşıldı.

Askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre, 2 Ocak 2017 günü havadan ve karadan muhalif unsurlardan oluşan Özel Kuvvet Gruplarınca sağlanan yoğun ateş desteği ile El Bab'ın ele geçirilmesine yönelik planlı harekatta 103 terör örgütü DEAŞ hedefinin kullanılamaz hale getirildiği bildirildi. DEAŞ terör örgütünden temizlenen bölgelerde ise Muhaliflere destek olan patlayıcı madde tespit ve imha timleri, bugüne dek 2 bin EYP ve 43 mayını kontrollü olarak etkisiz hale getirdi.

Askeri kaynaklar, 132. gününde devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nda Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçak ve topçu atışları sonucu 22 DEAŞ terör örgütü mensubunun da etkisiz hale getirildiğini belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *