» 
 

Türkan Şoray cushing sendromu nedeniyle ameliyat oldu

Yeşilçam'ın en efsane oyuncularından ve Sultan lakaplı Türkan Şoray, daha öncede nükseden cushing sendromu nedeniyle herkesten gizlenerek yapılan bir ameliyata girdiği öğrenildi.

Türk  Sineması’nın  Sultan lakaplı oyuncusu Türkan Şoray’ın, daha önce de yaşamış olduğu bir rahatsızlık olan cushing sendromu yüzünden gizlice ameliyat olduğu ifade edildi.

Türkan Şoray uzun zamandır yaşamış olduğu rahatsızlığın doktorlar tarafından yapılan tetkik ve araştırmalar sonunda  Cushing Sendromu olarak teşhis edildiği belirlenmiş ve bu rahatsızlık ile ilgili olarak ameliyat olacağı belirtilmişti.

24 Nisan tarihinde  aynı rahatsızlıktan dolayı çıktığı bir konserde kilo almış hali dikkat çeken 71 yaşındaki sanatçının menajeri Bircan Silan açıklama yaparak,  Şoray’ın fazla kilolarının nedeninin Cushing sendromundan kaynaklandığını belirtmiş, Türkan Şoray’ın 2 sene önce cushing sendromu nedeniyle ameliyat edildiğini,  İkinci böbreğinde de aynı hastalığın nüksetmesinden dolayı Dr. Refik Tanagöz tarafından yeniden tedavisine başlandığını ifade etmişti.

Türkiye'de Sezen Aksu'nun da yakalanmış olduğu bu hastalık nedeniyle hızla aldığı kiloları veremeyen ve yürümekte zorlanan Türkan Şoray’ın  ismi belirtilmeyen bir hastanede ameliyatının başarılı bir operasyonla tamamlandığı, ameliyattan sonra dinlenmeye alınan ünlü oyuncunun sağlık durumunun iyi olduğu aktarıldı.

CUSHİNG SENDROMU NEDİR?

Kortizol hormonunun olağanın üstünde bir düzeyde olduğu durumlarda ortaya çıkan belirtiler bütünüdür. Cushing sendromunun alışılmış nitelikleri kilo artması, obezite, kan basıncının artması (hipertansiyon), ve derinin zayıflaması sonucu oluşan çizgilerdir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *