» 
 

Turkcell İşNet'in hisselerinin yüzde 100'ünü satın alıyor!

1994'te kurulan TURKCELL şimdi de İş Bankası Grubu ortaklarından İşNet'in tüm hisselerini devralmak için start verdi. İşNet'in yüzde 100 hisselerini devralmak için tüm görüşmeler sürüyor. İşNet nedir? Haber detaylarında...

TURKCELL Yönetim Kurulunun ortak kararınca, İş Bankası Grubu ortaklarından biri olan İşNet'in hisselerinin devralınmasına, yani %100 hisselerin alınmasına yönelik görüşmeleri gerçekleştirdi. Geçtiğimiz aylarda İş Bankası'nın İşNet'in hisselerini satışa sunduğunu açıklamasınına ardından, Turkcell'in bu hiseleri satın alacağı haberleri duyuldu.

Kamuya açık yapılan bilgilendirmeler doğrultusunda, Turkcell'in yönetim kurulunun kararlarına göre İş Bankası'nın ortaklarından biri olan İşNet'in (İş Net Elektronik Bilgi Üretim Dağıtım Ticaret ve İletişim Hizmetleri A.Ş.)'nin hisselerinin devir edileceğini yani %100 satın alınacağını açıkladı. Buna göre hisselerin satın alınmasına yönelik görüşmelerin ve tekliflerin düzenlendiğini bu konu ile yönetimin birebir yetkili olduğu da söylenmiştir. 1994 senesinde kurulan Turkcell'in 1999'da kurulan İşNet'i satın almasının en büyük nedeni ise İşNet'in Türkiye'nin 81 ilinde kurumsal müşterilere teknoloji imkânı sunuyor olmasıdır. Turkcell İşNet'i satın alarak KOBİ ve kurumsal müşterilerle de daha da güçleneceği tahmin ediliyor. Türkiye'nin yeni nesil diye adlandırılan telekom operatörü İşNet'in Turkcell tarafından satın alınacağı bilgileri ise Turkcell yönetim kurulu tarafından KAP'a yani kamuoyu aydınlatma platformuna sunduğu bilgiler sayesinde öğreniliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *