» 
 

Turkcell Tv Plus en çok tavsiye edilen platform seçildi

Ipsos tarafından yapılan bir araştırmaya göre istatistikler en çok tavsiye edilen platformun Turkcell Tv Plus olduğunu gösterdi. Turkcell'in izlenen bir kanalı 12 saate kadar geriye sarma özelliği sayesinde bu platformun tercih edildiği düşünülüyor.

Dünya çapındaki Ipsos şirketler grubunun bir süredir yapmakta olduğu araştırmalar üzerine müşterilerinin memnuniyetini kazanarak en çok tavsiye edilen platformun Turkcell Tv Plus olduğu ortaya çıktı. Turkcell'den gelen açıklamalara göre, insanların televizyon başında zaman geçirirken tv alışkanlıklarının sıklıkla değiştiğini, genellikle tablete ve telefona yöneldiklerini vurguladı. Buna göre Turkcell, insanların kesintisiz ve olabildiğince hızlı bir internet teknoloji beklediğini bu noktada ise 4.5 G'nin devreye girdiğini söyledi. Küçük ekranın insanlara daha cazip geldiği belirtilirken ayrıca ev dışındaki zamanlarını daha fazla geçirmelerinden dolayı televizyon alışkanlıkları zaman içerisinde değişiyor.

Ipsos araştırma şirketinin bu noktada gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçlarına göre, müşterileri tarafından en çok önerilen ve tavsiye edilen televizyon izleme platformunun Turkcell Tv Plus olduğu belirtildi. Turkcell'in kotalı örnekleme yöntemi ile yaptığı araştırmada, televizyon izleme platformunun satın alımında karar sahibi olan 1.360 kişi ile bilgisayar destekli ve telefon üzerinde 2 Mayıs ile 23 Haziran tarihleri arasında yapıldı.

Turkcell Tv Plus sayesinde açılan herhangi bir kanal 12 saate kadar geriye sardırılabiliyor, ayrıca istenilen program buluta kayıt edilebiliyor. Tv Plus sayesinde ilk defa telefonlarda izlemeye başlanılan film, kaldığı yerden devam edebiliyor. Bilgisayar ve tablet üzerinden de tv keyfi devam edilebilmekte olduğundan bu durum izleyicilerin oldukça hoşuna gidiyor. Turkcell Tv Plus'da kullanıcılar sınırsız sayıda kanal ekleyebiliyor, seç ve izle özelliği ile de kişisel bir izleme listesi oluşturulabiliyor. Hizmet verdiği kullanıcılarına 4K Ultra HD içerikleri sunuyor. Youtube uygulamasında da aynı desteği kullanıcılarına sunuyor. Bu nedenle HD yerine HD'den 4 kat daha çözünürlük sağlamış oluyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *