» 
»
 

Türkiye 300 yılın en güçlü dönemindedir

Kendisi hakkında TBMM'de verilen gensoru önergesine ilişkin açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Soylu, " Türkiye, 21. asrın vebası olan terörle mücadelesinde bugün hiç olmadığı kadar kararlıdır, güçlüdür, sona yaklaşmıştır" ifadelerini kullandı. Soylu hakkında verilen gensoru önergesinin gündeme alınması ise kabul edilmedi..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmasında Türkiye'ye karşı PKK, FETÖ, DEAŞ ve aşırı örgütler eliyle mücadeleyi yürütenlerin birinci amacının ülkeyi bölmek, en azından gücünü azaltmak olduğunu ifade eden Soylu, bunların Ortadoğu'da ekonomisi, kültürü, milli birliği ve kardeşliğiyle ayakta durabilen, gelişen bir Türkiye'yi engellemeyi amaçladıklarını kaydetti.

Terörün ve iç çatışma girişimlerinin, Türkiye'nin geliştiği veya gelişmeye başladığı ve bunun kaydolduğu bir dönemde tırmanmasının, bu durumun açık bir göstergesi olduğunu dile getiren Soylu, 2002 yılından beri Türkiye'nin gerileme döneminin sonlandığını, 1699 Karlofça'dan bu yana  Türkiye'nin son 300 yılın en güçlü döneminde, en güçlü anında ve en güçlü zemininde olduğunu belirtti.

Soylu, Ekonomisi güçlenen, siyasi istikrarı ve iradesi güçlenen, demokrasisi güçlenen, güvenlik kapasitesi ve teknolojisi güçlenen Türkiye'nin bugün, 21. asrın vebası olan terörle mücadelesinde hiç olmadığı kadar kararlı ve güçlü olduğunu, sona yaklaştığını vurguladı.

Soylu, "PKK örgütüymüş, TAK örgütüymüş, YPG'ymiş, 'Bu ülkeyi kan gölüne döndürüyorsunuz' diye bana vereceğiniz gensoruyu acaba Kandil'e hiç sormayı düşündünüz mü?" şeklinde konuştu. Gensoru metninde belediyelerdeki görevlendirmelere ilişkin eleştirilere yer verildiğini anımsatan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şu ana kadar 9 il, 45 ilçe, 9 belde olmak üzere 63 belediye başkanının PKK ve FETÖ terör örgütleriyle ilişkileri nedeniyle görevden alındıklarını bildiren Soylu, görevden uzaklaştırılan veya tutuklanan belediye başkanlarının terörle bağlantıları hakkında da fotoğraflarla örnekler verdi.

Van Büyükşehir Belediyesi VASKİ Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanı'na kayıtlı görevli hizmet aracının 15 Haziran 2016 tarihinde silahlı çatışmaya karıştığını, araçtaki 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini ve yapılan arama sonucu araçta bir kalaşnikof marka otomatik tüfek, iki el bombası, bir roketatar bulunduğunu paylaştı.

Mardin'in Dargeçit ilçe Belediyesine ait bir traktörde ise 7 roketatar, 5 kalaşnikof, bir kanas ele geçirildiğini dile getiren Soylu, HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu'na, "Biraz önce melek yüzlüydünüz hanımefendi, niye nefret dolu bakışlarla bana bakıyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

28 Haziran 2016'da 19 havan mermisi ve bir tabancanın Şırnak Belediyesi hizmet binasında ele geçirildiğini aktaran Soylu, 3 kişinin şehit olduğu, 40 kişinin yaralandığı Mardin Artuklu Cevizlik Jandarma Karakoluna yapılan bombalı araç saldırısında kullanılan aracın Mazıdağı Belediyesine ait olduğunu belirtti.

Bunlar gibi pek çok örnek bulunduğunu ifade eden Soylu, Türkiye'de 110 bin dernek olduğunu, bunlardan bin 125'inin FETÖ, 189'unun PKK/KCK, 20'sinin DHKP-C, 8'inin ise DEAŞ iltisaklı olmak üzere kapatıldığını kaydetti.

Okula gitmek üzere beklerkern çok sayıda çocuğun kaçırıldığını ifade eden Soylu, "18 yaş altı 310 erkek ve 31 kadını yani kızımızı dağa çıkardılar." bilgisini aktardı. Soylu "İnsanlar niçin şu teröre lanet yürüyüşlerini Hakkari Çukurca'da ve Hakkari Yüksekova'da yaptılar, niçin ay yıldızlı bayraklarla sokağa döküldüler ve 'Artık yeter!' diyorlar? Terör örgütüne, PKK'ya, bizim milletimizi, etnik kimliğimizi istismar edenlere 'hayır' diyorlar. PKK örgütüymüş, TAK örgütüymüş, YPG'ymiş, 'Bu ülkeyi kan gölüne döndürüyorsunuz' diye bana vereceğiniz gensoruyu acaba Kandil'e hiç sormayı düşündünüz mü? ifadelerini kullandı. Soylu "Hiç merak etmeyin, Türkiye'yi tehdit eden ne kadar unsur varsa bunları ortadan kaldırmak, Kandil'i de öbür taraftan Sincar'ı da bu terör örgütlerini de şu Grubun, şu Hükümetin ve bu Meclisin namusudur, biz bu namusun gereğini yerine getireceğiz." dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *