» 
»
 

Türkiye ABD arası saat farkı artıyor Bazı yerlerde fark 14'e çıkıyor

6 Kasım 2016 günü yaz saati uygulamasının sona erdiği ABD’de Pazar günü saatler 1 saat geri alınıyor. Böylece ABD ile Türkiye arasında bulunan saat farkı da 1 saat artmış olacak.

Yerel saatle 02:00’da ABD’de saatler geri alınıyor. Buna göre Türkiye ABD arasındaki saat farkı da 1 saat artmış olacak. Doğu yakası Zaman Dilimi’nde bulunan New York, New Jersey, Washington D.C., Boston, Philadelphia, Miami ve Atlanta ile Türkiye arasındaki saat farkı 7 iken 8’e yükselecek. ABD’nin Merkez Zaman Dilimi’nde yer alan Chicago, Houston, San Antonio, Dallas, New Orleans, Memphis, Kansas City, Minneapolis şehirleri ile Türkiye arasında bulunan saat farkı ise 8 iken 9 olacak.

ABD’nin Dağlık Zaman Dilimi’nde bulunan Albuquerque, Denver ve Salt Lake City ile Türkiye arasındaki saat farkı 9 yerine 10 olarak değişecek. Alaska eyaleti ile fark 11’de 12’ye, Hawaii ile saat farkı ise 13’ten 14’e çıkacak.

12 Mart 2017 Pazar günü Amerika Birleşik Devletleri’nde yaz saati uygulamasının başlamasına kadar bu uygulama devam edecek. Türkiye’de ise Bakanlar Kurulu’nun eylülde aldığı karara göre yaz saati uygulaması tüm yıl devam edecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *