Türkiye Çevre Koruma Vakfı 400 öğrenciye burs verecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre kendi bünyesinde görev yapan Türkiye Çevre Koruma Vakfı’nca Bakan Mehmet Özhaseki'nin talimat doğrusunda 400 lisans öğrencisine ayda 400 lira burs yardımı yapacak.

Konu hakkında yapılan açıklamalara göre, lisans öğrencilerinden çevre ve şehircilik alanında Çevre, Biyoloji, Elektrik, Makine, Kimya Mühendisliği, Şehir Plancısı, Mimar ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinde eğitim görmekte olan aynı zamanda bitirme tezi ya da bitirme projesi üzerinde araştırmalar yapan öğrencilere sunulan burs yardımları bu sene de devam edecek.

2016 yılında 330'u lisans olmak üzere 500'ün üzerinde öğrenciye burs olanağı sağlayan TUÇEV’in 2017 yılı başvuruları başladı. Önceden belirtilen konu başlıkları ile tez hazırlayan öğrenciler burs alabilmek için vakfın resmi sitesinden 1 Mart'a kadar başvuru yapabilecek. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından bursları ödemeye başlayacak TUÇEV, 4 ay süre ile toplam 400 lisans öğrencisine burs sağlayacak.

Burs alan öğrenciler, üniversite tarafından yapılan tez kabulünden sonra tezini yazılı doküman veya CD/USB ile TUÇEV'e teslim edecek. Bitirme tezleri ve bitirme projeleri vakıf tarafından kurulan Çevre ve Şehir Kütüphanesinde yer alacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *