» 
 

Türkiye genelinde 10 bin üreticiye ek ödeme yapılacak

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, 2015 yılı Alan Bazlı Gelir Desteği alamayan üreticilere ödeme yapılacağını, Türkiye genelinde 10 bin, Ordu'da ise 3 bin 500 üreticinin ek ödemelerden faydalanacağını dile getirdi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan,2015 yılı Fındık Alan Bazlı Gelir Desteği'nden yararlanamayan 10 bin üretinin ek başvuru hakkında faydalandığını, ilerleyen günelrde Türkiye genelinde 10 bin, Ordu'da ise 3 bin 500 fındık üreticisine ek ödeme yapılacağını ifade etti. Hükumet tarafından tarımda verimin arttırılması ve çiftçilere destek olması için verilen Alan Bazlı Gelir Desteği'nden 2015 yılında faydalanamayan pekçok üretici için ek ödeme yapılacağı belirtildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, 2015 yılı ödemesinin yapıldığını fakat bu süreçte dosyalarını ilgili kuruma teslim edemeyen süreçte dostalarını ilgili kuruma teslim edemeyen ya da başvuru yapmayı unutanlar olduğundan dolayı hükumetin bu üreticilere de yeni bir fırsat sunduğunu ve mağdur olan üretiiclerin desteklerini alacağını söyledi.

10 BİN ÜRETİCİYE EK ÖDEME

Soydan, 2015 yılı Alan Bazlı Gelir Desteği'nden 10 bin fındık üreticisinin destek alamadığını, bu lişlerin ise ek ödeme ile desteklemelerini alacaklarını belirtti. 2015 yılı destek ödemeleri sırasında dostalarını yaptırmayan, unutan bazı üreticilerin olduğunu, fındık bölgesinde 10 bin üreticinin destekleme almadığını, konu ile ilişkiki olarak bununla ilgili tarım müdürlükleri ve ziraat odalarının talepleri doğrultusunda bu kişilerin mağdurutiyetlerinin giderilmesi için kişilerin tekrar müracaatlarının sağlandığını ifade etti. Ekim ayında son bulan bu müracaatlarla birlikte askıya çıkıp indiğini, Bakanlık çalışmalarını sürdürdüğü ve en kısa sürede 2015 yılı Alan Bazlı Gelir desteği alamayan üreticilere ödeme yapılacağını söyledi.

ORDU'YA 5 MİLYON TL EK ÖDEME

Türkiye genelinde 10 bin üreticinin, fındık üretiminde büyük bir paya sahip olduğunu belirten Soydan, Ordu'da 3 bin 500 üreticinin ek ödemelerden yararlanacağını söyledi. Ocak ayı içerisinde bu ödemelerin yapılacağını belirterek, çeşitli sebeplerden dolayı bu haktan yararlanamayan üreticilerin mağduriyetlerinin giderilmiş olacağını ifade etti. Türkiye genelinde 10 bin, Ordu'da ise 3 bin 500 üretinin ek ödemelerden yararlanacağını, yapılan ödemeler ile birlikte Ordu'ya 5 milyon TL civarında para girdisinin olacağını dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *