Türkiye genelinde kar yağışı nedeni ile tatil edilen okullar

Yurt genelinde olumsuz hava koşulların etkisini sürdürmeye devam ederken yoğun kar yağışı nedeni ile 21 ilde eğim ara verildi.

İl Milli eğitim müdürlüklerince yapılan açıklamalara göre Türkiye genelinde özellikle taşımalı sistem uygulanan okullarda eğitime ara verildi. İşte tatil edildiği ilan edilen 21 il ve okullar…

Yoğun kar yağışının etkisi altında kalan illerden Bitlis’te merkezde ve merkeze bağlı köy okullarında eğitime bir gün süre ile ara verildi. Öte yandan Tatvan ilçesinde de ilçe merkezi ve merkeze bağlı tüm köy okulları eğitime 1 gün ara verdi.

Sivas da il merkezi ve Suşehri, Gölova, Akıncılar, Koyulhisar, Yıldızeli, İmranlı ilçelerinin tamamı ile Ulaş ve Hafik ilçelerinde taşımalı eğitim görülen ilk ve orta dereceli okullar bir gün eğitime ara verdi.
Bayburt’da da il genelinde ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitime bir gün ara verildi.

Karabük’ün Ovacık ve Eflani ilçesinde taşımalı eğitime, Gümüşhane’de Şiran, Kelkit ve Köse ilçelerinin yanı sıra, Merkez ilçe, Torul ve Kürtün ilçelerinde ise taşımalı sistemle eğitim yapan okullar bir gün süre ile tatil edildi.

Öte yandan Kastamonu, Elazığ, Düzce, Tunceli, Ordu, Sakarya, Tokat, Bolu, Erzurum, Niğde, Ağrı, Kars, Muş, Bingöl, Yozgat, Konya illerinde de eğitime bir gün süre ile ara verildi.


HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *