» 
»
 

Türkiye için bomba ihbarı yapan şahıs ABD tarafından sınırdışı edildi!

Amerika Birleşik Devletleri'nde bir gemiden Türkiye için bomba ihbarı yapan E.Z. isimli şahıs, ABD'den sınırdışı edildi. Şahıs havalimanında gözaltına alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) resmi internet sayfasında bulunan online 155 ihbar hattına gelen canlı bomba ihbarı, güvenlik güçlerini harekete geçirdi. İhbarda bulunan kişi hatta iken Mersin'in Gülnar İlçesi'nde düzenlenecek bir konserde canlı bombanın kendisini infilak edeceği iddiasında bulundu. Alarma geçen polis, söz konusu olan konserin Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde düzenleneceğini ve aynı gün içerisinde Mersinde bid yığın etkinliğin ve kutlamanın olacağını tespit etti.

Harekete geçen Siber Suçlarla Mücadele ekibi boş durmayarak ihbarı yapan kişiyi tespit çalışmaları başlattı. Çalışmalar neticesinde ihbarı yapan kişinin IP adresnden Amerika Miami'de bulunan Carnival Cruise Line adlı bir denizcilik şirketine ait olduğu tespit edildi. Polis, ABD Ulusal Temas Noktası ile iletişime geçerek, yaşanan terör olaylarından dolayı olayın ciddiyetini ve hassasiyetini dile getirerek yardımda bulunmalarını istedi. Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı konu ile ilgili şirketle iletişime geçti.

İhbarı veren şüphelinin, IP adresinden ihbarda bulunduğu sırada Mektika'da bulunan Long Beach California'ya yola çıkacak bir geminin internet kafesindeki bilgisayara ait olduğu belirlendi. Güvenlik kameralarının da incelenmesi ile paylaşımı yapan kişinin Türk vatandaşı E.Z. olduğu tespit edildi ve E.Z. bunun üzerine gemide çalışan E.Z.'yi sınırdışı etti. Türkiye'ye gönderilen şahıs TEM ekipleri tarafından Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *