» 
»
 

Türkiye tek yürek oldu

İstanbul'daki hain terör saldırısı, pekçok ilde gerçekleştirilen yürüyüş ve basın açıklamaları ile kınandı. Ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüşe katılan vatandaşlar, terörü lanetledi.

İstanbul'da 38 kişinin şehit olduğu ve 155 kişinin yaralandığı terör saldırısı, birçok ilde düzenlenen yürüyüş ve basın açıklamaları ile kınandı.

Anadolu Ajansı muhabirinin yaptığı derlemeye göre, Adıyaman'dan Tokat'a, Elazığ'dan Konya'ya, Balıkesir'den Mardin'e birçok ilde ellerinde Türk bayrakları ile terörü lanetleyen vatandaşlar meydanlara akın etti.

Tokat

İstanbul'da teör saldırında tepki amacıyla Tokat'ta yürüyüş düzenlendi. Beşiktaş Vodafone Arena yakınındaki saldırıya tepkilerini göstermek amacıyla Gaziosmanpaşa Stadyumu önünde bir araya gelerek, terörü lanetlediler.

Adıyaman

Adıyaman'da İstanbul'daki terör saldırısına tepki amacı ile yürüyüş düzenlendi. Adıyaman Lisesi önünde bir araya gelenler ile başlayan yürüyüşe, protokol üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Mardin, Elazığ, Balıkesir, Kayseri, Konya, Sivas ve İstanbul'da da belirlenen noktalarda bir araya gelen çok sayıda vatandaş, İstanbul Vodofone Arena'da dün meydana gelen terör saldırısını kınadı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *