» 
 

Türkiye Ukrayna arasında kimlik kartı ile seyahat için uzlaşıldı

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, turizmcilere müjdeyi vererek Türkiye ile Ukrayna arasında sadece kimlik kartı kullanarak seyahat için anlaşmaya varıldığını kaydetti…

Türkiye ve Ukrayna arasındaki karşılıklı ziyaretlerin kolaylaştırılarak her iki ülkenin de turizmini canlandırmak adına düğmeye basan yetkililer kimlik kartı ile seyahat için anlaşma sağladı.

Kiev’e giderek önemli temaslarda bulunan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Ukrayna ve Türkiye’nin sadece kimlik kartıyla seyahat ile ilgili olarak anlaşma sağladığını belirterek, karşılıklı ziyaretlerle turist sayısını artırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Çavuşoğlu açıklamalarına, Ukraynalı vatandaşların pasaporta bile gerek duymadan sadece kimlik kartıyla ülkelerimizi ziyaret edebilmesi konusunda mutabakata vardığını, teknik ayrıntıları gözden geçirdikten sonra, yakın zamanda bu konuda anlaşma imzalanmasını beklediklerini, yaz gelmeden süreci tamamlayacaklarını ifade etti.

Öte yandan Türkiye ve Ukrayna, karşılıklı vizesiz kalış sürelerini 60 günden 90 güne çıkaran anlaşmayı geçen sene imzalamıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *