» 
»
 

Türkiye yarın sabah itibariyle serin ve yağışlı havanın etkisine girecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklama ile yarın (20 Nisan) sabah saatleri itibariyle ülkenin serin ve yağışlı havanın etkisine gireceğini bildirdi.

Kuzeybatı bölgelerden başlayarak 20 Nisan sabah saatlerinden itibaren Türkiye'nin yağışlı havanın etkisine gireceği ardından da havanın serinleyeceği bildirildi. Cuma günü kuzeybatıdan başlayarak hafta sonu kuzey, iç ve batı bölgelerde de sıcaklıkların 6 ile 12 derece arası düşeceği tahmin ediliyor. Yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin altında seyredecek.

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, Marmara, Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu yerel olarak perşembe günü sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış alacak. Cuma günü ise Marmara, Ege, Karadeniz, Batı Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinde yağmur ve sağanak yağışların beklendiği, yağışların Afyonkarahisar, Uşak, Samsun ve Amasya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAFTASONU HAVA NASIL OLACAK?

23 Nisan pazar günü hava durumu ise yine yurtta yağışlar görülecek. Karadeniz, İç Anadolu, Güney ve İç Ege ile Batı Karadeniz ve Doğu Anadolu'da cumartesi ve pazar günleri yağışlar beklenirken, yağışların genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, Göller Yöresi ve İç Anadolu'nun yüksek ve dağlık kesimlerinde ise karla karışık yağmur ile yer yer kar bekleniyor. Hava sıcaklıkları kuzey, iç ve batı bölgelerde mevsim normallerinin altında seyredecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *