» 
»
 

Türkiye'de domuz gribinden ölen 8 kişi var Sağlık Bakanı açıkladı

Sağlık Bakanı Müezzinoğu yaptığı açıklamada bugün itibariyle H1N1 virüsü (domuz gribi) teşhisi ile kaybedilen hasta sayısını 8 olarak belirtti. Müezzinoğlu, domuz gribinden ölen hastaların 6 'sının kronik hastalığı veya 65 yaş üstü olduğunu bildirdi.

Türkiye'de artış gösteren domuz gribi vakaları pek çok kişiyi telaşa düşürürken, Bakanlıktan da açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son günlerde mevsimin de etkisiyle ölümlü vakaların artması vatandaşları tedirgin etti. Ancak domuz gribi ve normal grip belirtileri arasında büyük farklar bulunmaması ve normal gripte olduğu gibi domuz gribinde de daha çok kronik hastalıkları olan ve yaşlı kimselerde ağır seyretmesi hastalık konusunda vatandaşlara açıklamalar da geliyor.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğu yaptığı açıklamada bugün itibariyle H1N1 virüsü (domuz gribi) teşhisi konularak kaybedilen vaka sayısını 8 olarak açıkladı. Bakan Müezzinoğlu, domuz gribinden kaybedilen hastaların 6 tanesinin kronik hastalığı olduğunu veya 65 yaşın üzerinde olduğunu bildirirken, sadece 1 tanesinin hiçbir kronik hastalığı olmadığını vurguladı.

Türkiye'de ambalajlı sular ve içme sularına ilişkin mevzuatın AB ile uyumlaştırıldığına dikkati çeken Müezzinoğlu, oradaki uygulamaların aynen Türkiye'de de uygulandığına dikkatleri çekerek her türlü analizleri yapılan ambalajlı sularla ilgili bir sorun olamdığını belirtti. Vatandaşların içlerinin bu konuda rahat olması gerektiğini belirten Müezzinoğlu, parametrelere uygun olan suların üretim ve tüketimini izin verildiğinin de altını çizdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *