» 
»
 

Türkiye'de Huzur Arefe operasyonu sürüyor

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonluğunda, yurdun 81 ilinde bulunan otobüs terminali, tren garı, havalimanı ve deniz iskelelerinde Huzur Arife Operasyonunun sürdüğü ifade edildi.

Ramazan'ın son gecesini yaşadığımız bu gecede, bayram için tatilcilerin yola çıkmalarını takiben, yolların her bölümünde, vatandaşların huzurlu bir Ramazan Bayramı geçirmesinin hedeflendiği Huzur Arefe Operasyonu başlatıldığı bildirildi.
Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yapılan huzur arefe operasyonu, Türkiye genelinde otobüs terminali, tren garı, havalimanı ve deniz iskelelerinde gerçekleştirilirken, İstanbul'daki uygulama 39 ilçeyi kapsayarak başlatıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatı, Genel Müdür Selami Altınok'un koordinasyonunda, 81 ilde "Huzur Arife Operasyonu" başlatıldı

Türkiye’nin tüm illerinde eş zamanlı olarak başlatılan ve bayram sonuna kadar devam edecek olan uygulamalar kapmasında, İstanbul'da başlatılan uygulamalarda, narkotik suçlarla mücadele, mali suçlarla mücadele, terörle mücadele, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, özel harekat, çevik kuvvet ve trafik ekiplerinin de aralarında olduğu çok sayıda polis ekibi görev alıyor.

Bayram tatili için şehir dışına çıkmaya başlayanların yoğun bir şekilde akın ettiği Pendik İskelesi'nde, araçların iç ve bagaj kısımları ayrıntılı bir şekilde aranırken, polis ekipleri, yapmış oldukları kontrollerde şahısların da üst aramasını yapmayı ihmal etmiyor. Şüpheli şahısların Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolleri yapılırken, bayram sebebiyle uzun araç kuyruklarının oluştuğu iskele önünde ekipler, araçların gerekli kontrollerini sağladıktan sonra gemilere geçişlerine onay vererek geçişleri kontrollü şekilde sağlamaya devam ediyor.

Otobüs terminalleri, tren garları, havalimanları ve deniz iskelelerinin bulunduğu bin 319 noktadaki operasyona, 2 bin 683 ekipte görevli 12 bin 72 polisin katıldığı bildirildi. Operasyonda  56 dedektör köpek, 4 helikopter ve 4 deniz botunun da hazır bulunduğu ifade edildi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *