» 
 

Türkiye’nin kredi görünümü negatiften durağana yükseltildi

Türkiye’nin BB seviyesindeki kredi notunu teyit eden Standart & Poors, negatif olan kredi notunu durağana yükselttiğini bildirdi. S&P bu 2016 ve 2017 yıllarında Türkiye'de yüzde 3'ün üzerinde büyüme bekliyor.

Uluslararası derecelendirme kuruluşu S&P tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’nin not görünümünün değiştirildiği bilgisi verildi. Negatif olan kredi durumu durağana yükseltilen Türkiye’nin BB seviyesindeki kredi notu da teyit edildi.

Yabancı para cinsinden Türkiye’nin kredi notu BB ve yerli para cinsinden notu BB+ olarak sabit tutulduğu belirtilirken, ifadelerde bu revizyonun politika yapıcılara yönelik olduğu, önemli reformların uygulanmasına yönelik adımlarına devam edecekleri yönündeki görüşlerini yansıttığı bilgisine de yer verildi.

Türk ekonomisindeki dirence dikkat çekilen açıklamada, durağan görünümün, uzun zamandır süren bölgesel ve iç kaynaklı risklere karşı bu direnci yansıttığı da vurgulandı. Standart & Poors bu yıl ve 2016 ve 2017 yıllarında Türkiye’nin yüzde 3,2 büyümesini bekliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *