» 
»
 

Tutkal fabrikasındaki yangın 1 işçinin ölümüne neden oldu

Gaziantep Başpınar 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir tutkal fabrikasında çıkan yangın kontrol altına alınamayarak cayır cayır yandı. Gaziantep OSB'deki yangında 1 işçi öldü. 4 kişinin ise yaralandığı ve tedavisinin devam ettiği bilgisi alındı.

Gaziantep 2. Organize Sanayisi'ndeki tutkal fabrikasında çıkan yangında 1 işçi öldü. 4 kişi ise yaralandı. Meydana gelen olaydan alınan bilgilere göre, henüz nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı Gaziantep OSB'de bulunan tutkal fabrikasında yangın çıktı. Yangında yaralanan Yusuf Kasım adlı işçi ambulans ile 25 Aralık Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak hastanedeki doktorların tüm müdahalesine rağmen ağır yaralanan işçi kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Yangında yaralanan 4 kişi ise ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Yaralanan tutkal fabrikası işçilerinden Abbas Alıcı, itfaiye erleri Abdulkadir Ateş, Mehmet Tanrıöver vYe Mehmet Yıldız 25 Aralık Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yaralanan işçilerden Abbas Alıcı'nın durumunun ağır olduğunu ve ciddiyetini koruduğu bilgisi alındı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz'ın Anadolu Ajansı bünyesinde çalışan mühabire yaptığı açıklamalarda, tutkal fabrikasında çıkan yangının dün akşam saatlerinde meydana geldiğini ve yangının tamamen söndürüldüğünü belirtti. Yangını söndürmek için yaklaşık 12 ton köpük ve 500 ton soğutma amaçlı su kullanıldığını dile getirdi. Yangında 3 itfaiye görevlisinin ve 2 tutkal fabrikası işçisinin ise hastanede tedavi altında olduğunu, yangının nedeninin henüz belirlenemediğini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *