Twitter 140 karakter sınırlamasını 280'e çıkarıyor

Twitter, iletideki karakter sınırlamasını 140'dan 280'e çıkarmaya hazırlanıyor. Bu şekilde herkesin daha kolay bir şekilde Tweet atması amaçlanıyor.

Twitter tarafından yapılan açıklamada, İspanyolca, İngilizce, Portekizce ve Fransızca dillerdeki paylaşımlarda 140 karakter üst limitinin kullanıcılar için zaman zaman sıkıntılar çıkardığını belirtti. İngilizce paylaşımların yüzde 9'unun 140 karakter üst limitinde olduğunun altı çizilen açıklamada, buna karşı olarak Japonca iletilerin yüzde 0,04'ünün 140 karakter üst kimitine ulaştığı vurgulandı.

Açıklamada, Çince, Japonca ve Korece dillerinde tek bir karakterle İngilizce, Portekizce, İspanyolca, Fransızcaya göre 2 kat daha fazla bilgi paylaşılabilecek. İngilizce paylaşımın karakter sayısı 34, Japonca dilinde ise ortalama 15 karaktere sahip olduğu ifade edildi.

Twitter'ın kurucularından Jack Dorsey, karakter sınırlamasının 140'dan 280'e çıkarıldığını duyuran 280 karakterlik tweet'ini paylaştı. Bu uygulamadan ilk etapta küçük bir grubun yararlanabileceği belirtilirken, bu değişikliğin tüm kullanıcılara ne zaman açık olacağına dair bir bilgi verilmedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *