Twitter 360 derece canlı yayın özelliğini hizmete açtı

360 derece canlı yayın özelliğini kullanıma açan Twitter yazılı bir açıklama yaptı.

Kısa süre önce Periscope uygulamasının altyapısını kullanan Twitter canlı yayın yapmaya başlamıştı. Twitter Sanal Gerçeklik (VR) Direktörü Alessandro Sabatelli ise açıklamasında kullanıcıların artık Twitter ve Periscope üzerinden 360 derece canlı yayın izleyebileceklerini duyurdu.

"LIVE 360" etiketi ile Twitter 360 derece canlı yayın özelliğinin tüm popüler kullanıcıların özel etkinliklerini izleme imkanı sunduğunu belirten Sabatelli, kullanıcı bu etiket ile paylaşım yaptığında interaktif olarak görüntü açısını yönlendirebileceklerini aktardı. Bunun için ise sadece telefonu hareket ettirmek veya ekrana dokunmak yeterli olacak.

360 derece video izleme imkanı tüm kullanıcılara tanındı ancak Twitter şimdilik sadece sınırlı sayıda yayın yapmaya izin veriyor. Tüm kullanıcılar yeni yılda Twitter ve Periscope'ta 360 derece canlı yayın yapabilecekler. Twitter'ın ilk canlı yayını ise Periscope kullanıcısı Alex Pettitt tarafından Florida'da gerçekleştirildi.

2016 yılında oldukça zor zamanlar geçirdiğini ve üst düzey yöneticilerini ve yenilikçi beyin takımını büyük ölçüde kaybettiğini belirten uzmanlar yeni stratejiler geliştiren Twitter'ın Youtube ve Facebook'tan sonra panaromik canlı yayın özelliği sunan platformlar arasına girerek kullanıcılarının beklentilerini karşılamaya çalıştığını değerlendiriliyor. 2017 yılında Twitter geliştirdiği yeni stratejiler ile kullanıcılarına başka hangi özellikleri sunacak merakla bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *