Twitter AppStore haberler kategorisine geçti birinci sıraya çıktı

iPhone App Store’da bulunan sosyal ağ kategorisini Haberler olarak değiştiren Twitter, Facebook Instagram Whatsapp gibi uygulamalardan sıyrılıp öne çıkarmayı amaçlıyor. Bu sayede en üst sırayı kapan Twitter uygulaması ile ilgili detaylar haberimizde.

2016 yılının ilk üç ayında sadece 5 milyon yeni abone sayısına ulaşabilen ve yaptığı zaman akışı algoritması değişiklikleri ile beğeniler ve anket uygulamaları yoluyla bir türlü istediği sayıya ulaşamayan Twitter, kendince farklı bir yoldan gitmeyi tercih ederek öne çıkmayı hedeflemiş gibi görünüyor. Bilindiği gibi iTunes AppStore sosyal ağ kategorisi oldukça kalabalık ve bu platformda bulunan Facebook, Facebook Messenger, Instagram, WhatsApp gibi uygulamaların arasında öne çıkabilmek neredeyse imkansız. Kendince buna bir çözüm geliştiren Twitter sosyal ağ kategorisini değiştirerek Haberler kategorisine geçiş yaptı. Bu sayede de doğal olarak en üst sırayı kapan Twitter uygulaması iTunes AppStore'da ücretsiz uygulamalar kategorisinde ilk sayfada yer almayı başardı.

Son zamanlarda alt sıralarda bulunmaktan rahatsız olduğu anlaşılan Twitter iPhone uygulaması, kategori değişikliği ile istediği yere yerleşmiş oldu. Aynı şekilde ücretsiz uygulamalar kategorisinde de alt sıralarda yer alan Twitter için bu kategori değişikliği iyi bir etki yaparak orada da üst sıralara taşınmasına vesile olabilir. Pek çok kullanıcının yeni uygulamaları yüklerken iPhone App Store’da genellikle ilk sıralarda bulunan uygulamalara yönelmesi ve alt sıralara çok fazla inmemesi, Twitter yetkililerinin böyle bir çözüm yolu bulmasıyla sonuçlanmış gibi görünüyor. Bu sayede Twitter indirme işlem sayısında da artış hedefleniyor.

Ancak, konuya ilişkin Twitter yetkililerinden henüz resmi bir açıklama gelmemesine rağmen, uygulamayı kullananların dikkatlerinden kaçmayan bu özellik Google Play Store listelerinde hala Sosyal kategorisi altında yer alıyor ve henüz bu platformda bir değişiklik söz konusu değil. Bunun sebebi olarak da haber uygulamaları açısından App Store’un Google Play Store’a göre kategori sıralamalarında baz aldıkları kriterler olarak görülüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *