Twitter güvenlik güncellemesi ile o hesapların peşine düştü

Sosyal paylaşım platformu Twitter, güvenliği arttırarak daha çeşitli araçlarla deneyimleri kontrol edebilmenizi sağlayacak güncellemeler getiriyor. Ayrıca rahatsız edici tweet atan hesapları da tespit edecek olan platform, gereken tüm önlemleri alacak.

Twitter, daha önce de güvenlik çalışmaları yaparak platformun rahatsız edici içeriklere önlem almıştı. Kullanıcıları rahatsız eden içerik yayan hesapların açılmasının önlenmesi ve bu tür tweetlerin arama sonuçlarında azaltılması, sessize alınması gibi değişikliklere giden Twitter güvenlik güncellemeleri yapmaya devam ediyor.  Rahatsız edici tweetlerin raporlanması ile bu hesapların sadece takipçileri tarafından görülmesinin sağlanması gibi çözümler üretmenin yanı sıra şimdi Twitter, raporlanmamış hesapları da eğer rahatsız edici davranışta bulunuyorsa artık tespit edebiliyor ve bazı fonksiyonlarını sınırlandırıyor.

Takipçisi olmadığı halde üst üste istenmeyen Tweetler atan, Twitter kurallarını ihlal eden hesaplar için harekete geçecek olan platform, algoritmaları ile rahatsız edici davranışlardan emin olduktan sonra gereken önlemleri alacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *