Twitter karakter sınırında mükemmel değişiklik!

140 karakterlik sınırlama nihayetinde kaldırılıyor. İnstagram'da yapılan değişikliklerden sonra sosyal medyanın mavi kuşu Twitter'da yenilenme kararı aldı. Kullanıcılara fotoğraf ve bağlantılardaki yenilikler haricinde karakter sınırı da kaldırılıyor

140 karakterlik bir sınırlama sosyal medyanın fenomeni Twitter kullanıcılarına her tweette sıkıntı çıkartıyordu. Söylentilere göre Twitter aldığı yoğun şikayetler üzerine değerlendirmeler yaparak fotoğraf URL'leri ve bağlantılardaki, tweetlerdeki 140 karakterlik sınırı kaldırıyor. Alınan bilgiler doğrultusunda, muhtemelen önümüzdeki iki hafta içerisinde karakter sayıları, bağlantı ve fotoğraflar da dahil edilerek bu konu üzerinde çalışmalar gerçekleşecek.140 karakter sınırlaması kalkacak.

Dünya'nın en iyi sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter'in gün geçtikçe aktif kullanıcı sayısını kaybetmesi ve kullanılabilirliğinin gerilemesi sonrasında twitterden bir atak bekleniyordu. 2010'dan bu yana yaşanan problemleri onarmak açısından birçok yollar başvursa da neticesiz kaldı. Yeni karakter sayısı politikasının uygulanmasının ardından aktif kullanıcı sayılarında bir artış beklenecek. Twitter'ın videoları dahil etmemesinin nedeni daha fazla yazı yazılmasını istediği içindi. Ancak sosyal medya kullanıcıları Snapchat ve WhatsApp gibi uygulamaların kullanıcılar üzerindeki etkisi ve onları daha cezbetmesi Twitter'in geride kalmasına neden olmuştur. İnsanların 140 karakterlik tweetlere mesajlarını sığdırabilmeleri beyin jimnastiği yapmalarını gerektirmektedir. Bunu yorucu bulan kullanıcıların konuşma dilini kullanmaları ve diğer uygulamalara yoğunlaşmaları karşı konulmaz bir durum olmuştur.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *