Twitter satılıyor mu?

Teknoloji gündemine Twitter satılıyor iddiası bomba gibi düştü ve bugün gelen haberler ise şirketin kendisiyle ilgilenen firmaların tekliflerini değerlendireceği yönünde.

İddiaya göre bu hafta Twitter, kendisini satın almak için verilen teklifleri değerlendirecek. Haber Wall Street Journal’da yer alırken, Twitter’a daha önce de talip olan şirketler arasında Alphabet, Microsoft, Salesforce, Verizon ve Walt Disney de yer almıştı.

Ancak Twitter satın almaya kararlı olan isimler arasında en dikkat çeken kurumsal bulut bilişim firması olan Salesforce. Habere göre San Francisco merkezli olan Salesforce Twitter’ı satın alma konusunda oldukça kararlı. Zira şirketin CEO’su Marc Beniofff, iddialara göre Twitter’ı “cilalanmış elmas” gibi görüyor ve yapacağı teklif ile satış tutarının 20 milyar dolara ulaşabileceği ileri sürülüyor.

Başka kaynaklarda çıkan haberlerde ise Twitter’a talip olan ve satın almaya en yakın isim olarak Walt Disney gösterilmişti. Dünyaca ünlü en büyük medya kuruluşları arasında yer a alan Walt Disney ile Twitter arasında bağ sadece bu kadarla da kalmıyor. Çünkü Twitter’ın kurucusu ve aynı zamanda da CEO’su olan Jack Dorsey, Walt Disney’in de yönetim kuruluda yer alıyor. İddialara göre böyle bir satın alma ile dünya devi iki şirketin birleşmesi ihtimali daha yüksek görülüyor.

Ortada dolanan bu haberler sayesinde ise kazanan taraf yine dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformlarından olan Twitter oldu. Satın alma dedikoduları sayesinde Twitter hisseleri iki hafta içerisinde yüzde 25’den fazla değer kazanmış oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *