Twitter ücretli üyelik hizmeti sunacak mı?

Twitter'ın paralı üyelik hizmeti için değerlendirmelerde bulunduğu belirtiliyor. Şirket çok daha fazla özellik barındıracak olan paralı üyelik seçeneğini kullanıcılarına sunacak mı?

Mikro-blog sitesi Twitter paralı üyelik hizmeti sunmak için piyasa araştırmalarına başladı. Üye sayısı ve gelirini arttırmayı planlayan Twitter standart üyeliğin paralı olup olmayacağı konusunda herhangi bir açıklama yapmazken, paralı üyelik servisi hayata geçirilirse kullanıcıların Tweetdeck'in daha gelişmiş bir versiyonuna erişim sağlayabileceği konuşuluyor.

Geçen yıl kullanıcı sayısında ve gelirlerinde beklentilerini yakalayamayan Twitter, geçirdiği zor günleri paralı üyelik ile atlatmaya çalışabileceği gündemde. Az sayıda kullanıcıyı içeren bir araştırma yürüten firma, kullanıcıların Twitter deneyimleri hakkında görüş alabilmek ve ürün yatırımlarını değerlendirebilmek için düzenli araştırmalar yürüttüklerini ve Tweetdeck'i daha değerli bir hale getirmeye çalıştıklarını belirtmişti.

Söz konusu ücretli üyelik versiyonunda Twitter kullanıcılara bir e-posta göndererek okuma, yazma, bildirimler ve alarmlar, trendler ve aktivite analizleri gibi hizmetlerin tek bir kontrol panelinde ve daha fazla içerik görmeyi sağlayacak şekilde tasarlanacağı bildirildi. Eğer bu sistem hayata geçerse şirketin daha rekabetçi bir duruma gelebileceği söyleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *