» 
 

Twitter'da 100 Milyon rekoru Katy Perry'nin

Twitter’da 100 Milyon Takipçiye Ulaşan İlk kişi Katy Perry oldu

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter’da bugün yeni bir rekor kırıldı ve bu rekorun sahibi ünlü şarkıcı Katy Perry oldu. Katheryn Elizabeth "Katy" Hudson, bilinen sahne adıyla Katy Perry, Amerikalı şarkıcı, şarkı yazarı ve oyuncu olarak biliniyor.

Katy Perry bugün Twitter’da 100 milyon takipçiye ulaşan ilk kişi olarak Twitter’ın rekorlarına imza atmış oldu. Katy Perry’nin hayranları, şarkıcı Twitter’a ilk Tweet’iyle girdiğinden beri şarkıcının büyük destekçisi oldu. Katy Perry atmış olduğu ilk Tweet’inden bu güne 8 binin üstünde Tweet attı ve bu twetler sayesinde büyük bir hayran kitlesine ulaşmış oldu.
2009 yılındaki ilk Tweet’ten bu yana Katy Perry’nin kariyeri boyunca yaşamış olduğu önemli gelişmeler hayranları tarafından Twitter’dan öğrenildi. Twitter, pop kültürünün fenomenlerinden LeftShark’ın doğumu ve Perry’nin Ariana Grande, Justin Bieber ve Niall Horan gibi sanatçılara destek ve sevgi dolu Tweet’lerinden; sayısız şarkı, video ve haberleri ilk Twitter’da duyurduğu anlara dek pek çok gelişmeye sahne oldu.

Katy Perry kimdir?

Bilinen sahne adıyla Katy Perry, Amerikalı şarkıcı, şarkı yazarı ve oyuncu. Dinî müzikler dinleyerek büyüdü ve gençliğinde gospel müziği tarzında bir kariyerin peşine düştü. Red Hill Records ile albüm anlaşması imzaladıktan sonra ilk stüdyo albümü Katy Hudson'ı 2001'de yayımladı. Ancak daha sonra din dışı müzikler yapabilmek için Los Angeles'a taşındı. The Island Def Jam Music Group ve Columbia Records'la yaptığı anlaşmaların kısa sürede sonlandırılması üzerine Nisan 2007'de Capitol Records'la anlaştı.

Perry, pop rock tarzındaki ikinci albümü One of the Boys'a koyduğu eşcinsel temalı tartışmalar yaratan "I Kissed a Girl" ve "Hot n Cold" single'ları sayesinde 2008'de ünlendi. Disko etkileri içeren üçüncü albümü Teenage Dream'den çıkan "California Gurls", "Teenage Dream", "Firework", "E.T." ve "Last Friday Night (T.G.I.F.)" single'ları ABD Billboard Hot 100 listesinde bir numara oldu. Böylece Teenage Dream, Billboard Hot 100'da liste başı olan beş şarkıyı içeren ikinci albüm ve bu unvanı yakalayan ilk kadın albümü olarak kayıtlara geçti. Mart 2012'de albüm, bir numaraya yükselen "Part of Me" ve "Wide Awake" single'ları da eklenerek Teenage Dream: The Complete Confection adıyla yeniden yayımlandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *