Twitter'da kullanıcı isimleri artık 140 karakterden düşülmeyecek

Bugün yaptıkları bir güncellemeyi duyuran micro blog Twitter, artık kullanıcı isimlerinin 140 karakterden düşülmeyeceği açıkladı.

Twitter kullanıcılarının 140 karakter ile daha fazla şey anlatmasına olanak verecek güncellemelerinin ardından bugün de @ ile başlayan kullanıcı isimlerinin artık karakter sayısından düşmeyeceğini duyurdu. Sohbetleri birkaç şekilde basitleştirdiğini duyuran Twitter, artık yanıt verilen kişinin yazı içinde üstünde görüneceğini, böylece yanıt verilen kişi isminin 140 karakterden düşmeyeceğini bildirdi. Yanıtla butonuna tıklandığında ise konuşmanın kimlerle yapıldığının da kolayca görülebileceği belirtildi.

Kullanıcıların sürekli 140 karakter sınırlaması nedeniyle anlatmak istediklerini anlatamamaktan şikayet etmesi üzerine harekete geçen Twitter ayrıca bir konuşmanın okunduğu sırada tweet başında yer alan  @ işareti ile başlayarak çok sayıda kullanıcı adlarının değil artık yazıların görüleceğini duyurdu. Artık konuya ve sohbeti kimin yaptığına olanak sağlayacağı belirtilen Twitter, yanıt yazarken metin için 140 karakterin tamamını kullanabilmeye olanak sağlayacak.

Bugün yapılan güncellemeler sayesinde Twitter uzun süredir gelen talepleri yerine getirmiş oluyor. Ancak yapılan duyuruda yapılacakların sadece bunlarla sınırlı olmadığı, daha pek çok yeniliğin kolay kullanım açısından kullanıcılara sunulacağının da müjdesi verildi. Son güncellemenin twitter.com adresinde ve iOS ve Android uygulamalarında kullanıma sunulduğu bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *