Twitter'dan 140 karakterde güncelleme

Twitter kullanıcılarının daha rahat yazışmalarına olanak sağlayan yeni güncellemesini yayınladı. Güncelleme ile mevcut karakter sınırı üzerinden daha rahat yazışma imkanı sağlanmış oluyor

Twitter kullanıcılarını sevindiren haber güncelleme ile geldi. Twitter'daki mevcut karakter sayısına yapılan güncelleme ile konuşmalarda ve grup yanıtlarında "@" işaretiyle başlayan özel ve kullanıcı isimleri 140 karakterden düşmeyecek. Yapılan güncelleme sohbetleri de basitleştirmiş oldu. Twitter yetkilileri yaptıkları açıklamada yanıt yazacağınız kişinin twett yazısının üzerinde görüleceğini belirtti ve  daha fazla karakterin kullanımına olanak sağlandığını ifade etti. Yanıtla üzerine tıklandığında kiminle konuşulduğu kolayca görülebiliyor ve kontrolü de sizde oluyor. Twitter yetkilileri  yeni güncellemeyle grup konuşmalarına daha fazla katılımın olacağını söyleyerek @ başladığında kullanıcı adlarının yazılı olduğunu göreceksiniz şeklinde bildirimde bulundu. Yeni güncelleme ile sohbeti takip etmek te kolaylaştı. Konu ve sohbetin kiminle yapıldığına dair odaklanma problemi de ortadan kalktı. 140 karakter ile grup konuşmalarında daha çok alana yer verilmiştir. Bu güncellemede Twitter kullanıcılarına kulak vermiş ve onların talepleri doğrultusunda bu güncellemeyi yayınlamıştır. Böylelikle yeni özellikte Twitter üzerinden konuşmalara daha çok katılım sağlanmıştır. Testler ve araştırmalara göre yapılan güncelleme kullanıcılara büyük kolaylık sağlamıştır. 

Twitter da yapılan güncelleme özellikle mobil cihazlarda sosyal medya kullanımını daha stabil hale getirmiş, Twitter üzerinden yapılan sohbet ve yazışmalar daha kolay ve anlaşılabilir duruma gelmiştir. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *