Uçaklarda Samsung Galaxy Note 7 bulundurulması yasaklandı

Üreticisi Samsung'un geri çağrısında bulunduğu Galaxy Note 7 krize giderek büyüyor. Galaxy Note 7 için alınan tedbirler ileri seviyelere taşındı ve uçaklarda bulundurulması yasaklandı.

Heyecanla bekleyenlerini hüsrana uğratan Galaxy Note 7'nin şimdiye kadar rapor edilen sorunlu Note 7 sayısı 100'ü geçti. Bu sorunlu android cihaz için ise ciddi güvenlik tedbirleri alınmaya başladı. Bir süredir kafaları karıştıran problemlerden dolayı SAS havayolu şirketi, kendi şirketine ait uçaklarda Galaxy Note 7 kullanımını yasaklamışken şimdi de FAA'nın hava kuralları gereğince tüm uçaklarda Galaxy Note 7'nin kullanımını yasakladı.

Amerikan Havacılık kurallarını belirleyen FAA, artık resmi olarak uçuş sırasında, problemleri ile çıktığı andan bu yana büyük patlak veren Samsun'un yeni akıllı cihazı Galaxy Note 7'nin kullanımı tamamen yasaklandı. Öte yandan bu cihazın bagajlara alınması da yasaklandı. Üreticisinin geri çağrıda bulunduğu Galaxy Note 7'nin tam anlamı ile toplanana kadar bu gibi yasakların artacağı düşünülüyor.

Note 7'nin güvenli olan yeni versiyonu ile değiştirilene kadar cihazı alarm gibi aktifleştirecek işlemlerin uygulanmaması gerektiği ve cihazın kapalı tutulması gerektiği vurgulanmış olsa da şimdiye kadar sadece 130 bin adet Note 7 güvenli olanları ile değiştirilmiştir. Büyük patlak veren Note 7'nin şimdilik satışı yapılmıyor. Ancak 28 Eylül tarihinde güvenilir versiyonları ile yeniden satışa sunulacağı belirtiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *