Uçakta internet hizmeti 2017’de başlıyor

Uçakta internet kullanımı için AB ülkeleri düğmeye bastı ve ardından Türkiye de harekete geçti. Bilgisayar veya cep telefonundan 75 MB kadar internet kullanımı için AB ülkelerinde yapılan çalışma Türkiye’de de Türksat ve Inmarsat üzerinden yapılmaya başlandı.

Pek çok kişinin merakla beklediği uçakta internet devri başlıyor. AB ülkeleri ile birlikte Türkiye de gerekli çalışmaları başlattı. AB ülkelerini kapsayan uçakta internet projesi 2017 yılı içinde 75 megabite kadar internet hizmeti verilmesini öngörüyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan alınan bilgilere göre bu projede Türkiye’nin de yer alması için Türksat ve Inmarsat çalışmalar yapıyor.

Pek çok kişinin merakla beklediği uçakta internet kullanım imkanı 2017 ortalarında devreye girecek. BTK 2009 yılında hava taşıtlarında mobil telefon hizmeti için düzenleme yapmış, UHH ve ISS yetkisine sahip 3 işletmeci de çeşitli denemeler yapmıştı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Türkiye de AB ülkeleri ile birlikte uçakta internet hizmeti verebilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *