Ücretsiz internetten 300 bin kişi yararlanacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yoksul vatandaşlara Aralık ayının sonundan itibaren ücretsiz internet uygulaması sunulacak. Ücretsiz internetten ise yaklaşık 300 bin kişi yararlanacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yoksul vatandaşlara önümüzdeki Aralık ayı sonundan sonra ücretsiz internet uygulaması sunacak. Bu uygulamadan yaklaşık 300 bin vatandaş yararlanacak. Bu destek için ise 40 milyon lira kaynak ayrıldığı belirtildi. Anadolu Ajansı muhabirinin edindiği bilgilere göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öncülüğünde, Maliye Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun ortaklığında başlatılan ilk çalışmalar geçtiğimiz sene başlatılan ücretsiz internet uygulaması Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonunun 11 Şubat 2016 kararı ile hayata geçirilecek. Bu sayede dar gelirli ailelere ücretsiz internet desteği sağlanacak. Ailelerin teknolojinin sağladığı kolaylıklara erişebilmesi ve herkesin eşit şekilde teknolojiden yararlanabilmesi hedefleniyor. Özellikle de yoksul durumdaki çocukların onları kötü anlamda etkileyen ruhsatsız internet kafelerden korunması amaçlanıyor.

Yapılan yeni planlamaya göre, Aralık ayının sonundan itibaren hayata geçilmesi planlanıyor ve bu destekten 250-300 bin yoksul vatandaşın faydalanması öngörülüyor. Öte yandan yardım programı için de 40 milyon liralık kaynağın ayrılmış durumda olduğu belirtildi. Ayrıca internet uygulaması kapsamında ücretsiz internet uygulaması, aile korumalı olarak sunulacak. Yani şifreli ve kotalı olacak. Ücretsiz internet erişim desteği, SYDV'nin (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları) belirlediği yoksul durumdaki vatandaşlara sağlanacak. Ailelerin gelir düzeyine göre bu uygulama sunulacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *