» 
»
 

Ücretsiz tüp bebek tedavisi İstanbul'da 4 çifti mutlu etti

Tüp Bebek Semineri düzenleyen Kağıthane Belediyesi ve Kolan Hastaneleri, kurayla belirledikleri 4 çifte ücretsiz tüp bebek tedavisi hediye etti. 30 kişi ise ücretsiz muayene hakkı kazandı.

Kağıthane Belediyesi Kent Konseyi, vatandaşları tüp bebek hakkında bilgilendirme amaçlı Kolan Hastaneleri işbirliği ile tüp Bebek Seminerleri düzenliyor. 5'incisi düzenlenen seminerde Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanı Prof. Dr. Kadir Savan, Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanı Operatör Dr. Tülay Çağlar ve Diyetisyen Büşra Düzyol vatandaşlara tüp bebek tedavisini anlattı.

Çocuk sahibi olmak için sağlıklı beslenmenin önemine değinen Diyetisyen Düzyol, gebe kalmadan önce, gebelik döneminde ve sonrasında kadınların nasıl beslenmeleri gerektiği hakkında bilgi verdi.

Çocuk sahibi olamamanın pek çok nedeni olabildiğine işaret eden Çağlar ise, sebeplerin ortaya çıkarılabilmesi için kadın ve erkeğin birlikte muayene olmaları gerektiğini belirterek tüp bebek yöntemi ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, eşi Fatma Kılıç ve doktorların eşliğinde kura çekilişi yapılırken, 4 çift Kolan Hastanelerinde ücretsiz tüp bebek tedavisi kazandı. 30 kişiye ise ücretsiz muayene imkanı sağlandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *