Ucuz internetin fiyatları belli oldu

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın İnternetin tüm gelir gruplarında indirimli kullanılacak açıklamasından sonra projenin hangi fiyat ve tarifeden sunulacağına ilişkin açıklama yapıldı.

Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından açıklanan her gelir gurubuna ücretsiz internet açıklamasından sonra ucuz internet fiyat ve tarifeleri hakkında Türk Telekom'dan açıklama geldi. Bakan Ahmet Arslan'ın Akıllı Şehir diye nitelendirdiği ve " İnternetsiz Ev Kalmasın" projesiyle başlatılan ucuz internet hizmetiyle hiç internet girmemiş yaklaşık 2 milyon evi internet ile buluşturmayı hedefliyor. Türk Telekom ile yapılan anlaşma gereği hükümet ilk kez internet ile çalışacak kişiler için hiçbir kar amacı gözetmiyor. Türk Telekom tarafından özel tarifele 4 Mbps den hıza sahip ve 20 GB ile 40 GB arasında bir kullanım kotasına sahip olacak. Tarifelerin Toptan Al-Sat DSL ile İnternet Bizden Kampanyası tarifelerini içerdiği bildirildi. Tarifeler 24 ay taahhütlü olacak. Adil Kullanım Kotası dolduğunda ise hız 1 Mbps olarak uygulanacak. Toptan Al-Sat ve İnternet Bizden Kampanyaları BTK onaylı olarak sunulacak. Tarifeler 30 Haziran 2017 tarihinde ise sona erecek. Türk Telekom abone sayısının yüzde 1,5'unu kampanyadan yararlandırırken 10 binden fazla İSS'ler abone sayısının yüzde 5'i kadar ve 10 binden az aboneye sahip İSS'ler ise 500 kişiyi kampanyadan faydalandırabilecekler. 

SATIŞ DESTEĞİ VAR

Kampanya kapsamında İSS'lere 30 TL'lik satış desteği de verilecek 24 ay süresince paket ücretinin de alınmayacağını belirten Türk Telekom yetkilileri kampanya süresi boyunca 4 Mbps'e kadar limizsiz internet sağlayacak ve 40 GB Adil Kullanım Kotası uygulayacak. Kota dolması durumunda paket ücreti kadar ise aylık ücrettete indirim kolaylığı sağlanacak. Hiç abone olmamış kişiler ve abonelik iptali üzerinden en az 3 ay geçmiş kişiler bu kampanyadan yararlanabilecek. İSS'ler arası geçiş yapanlar kampanya kapsamı dışında kalacaklar. Mevcut aboneler ikinci bir aboneliği kampanya kapsamında alamayacaklar. 

UCUZ İNTERNET FİYAT VE TARİFELERİNİ İNCELEYEBİLİRSİNİZ

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *