» 
»
 

Üçüz ninelerden biri hayatını kaybetti

Türkiye'nin tanıdığı en yaşlı üçüzlerini ölüm ayırdı. Doğdukları günden itibaren birlikte olan üçüz ninelerden Hayriye Sarı hayatını kaybetti.

Ordu'nun Perşembe İlçesi Yazlık Mahallesi'nde yaşayan Emriye, Hacer ve Hayriye Sarı kardeşler Türkiye'nin en yaşlı üçüzlerindendi. Dünyaya geldikleri günden bu yana hastalıkta ve sağlıkta hep birlikte olan üçüz nineleri ölüm ayırdı. Yaşlılıktan dolayı meydana gelen hastalıkları nedeni ile hastaneye kaldırılan ve bir süredir Fatsa Devlet Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavi gören Hayriye Sarı, bu sabah hayatını kaybetti.

Hastanede dahi yanından ayrılmayan kardeşleri Hacer Sarı ve Emriye Sarı, kardeşleri Hayriye Sarı'nın ölümü üzerine büyük üzüntü yaşadı. Hayriye Sarı'nın cenazesi öğle namazına müteakip kılınacak olan cenaze namazının ardından Yazlık Mahallesi'nde toprağa verildi.

Üçüz Ninelere Emine Erdoğan Ev Yaptırmıştı

Yaklaşık 3 sene önce Hacer, Hayriye ve Emriye Sarı yayınlanan bir televizyon programına konuk olmuş, Cumhurbaşkanı REcep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, program yetkililerii arayarak üçüzlere yardım sözü vermişti. Bunun ardından ise üçüz ninelerin evi, Ordu Valiliği ve Perşembe Kaymakamlığı tarafından başlatılan çalışmalarla yıkılarak yenisi yapılmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *