» 
»
 

Ucuz su filtresi su arıtma cihazı kullananlara uzmanlardan uyarı!

Su filtreleri ve su arıtma cihazları pek çoğumuzun evinde bulunur. Ancak sağlıklı su içmek için aldığınız cihazlar sağlığınız için oldukça zaralı olabilir. Cihazınızın filtre teknolojisi iyi değilse ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Su filtreleri damacana suyu tercih etmeyen için oldukça yaygın kullanılan cihazlar. Bu filtreler suyu geçirirken kullanılan teknoloji bakımından farklı sınıflara ayrılırken fiyatlarına göre de aralarında ciddi farklar bulunabiliyor. Ucuz su filtreleri hijyen açısından oldukça tehlikeli dyen uzmanlar filtreler eğer uluslararası standartlara uygun değilse ve NSF Hijyen Belgesi’ne sahip değilse kesinlikle alınmamalı diyerek kullanıcıları uyarıyor. Ucuz su arıtma cihazları bir süre kullanıldıktan sonra insan sağlığına zararlı hale gelebiliyor ve sağlıklı içme suyu sağlayayım derken insanlar sağlığını kaybedebiliyor.

Ev tipi su arıtma cihazlarına olan talep son dönemlerde köylerde bile az bulunur hale gelen doğal kaynak sularının azalmasıyla iyice artmış durumda. Damacana sularının da sağlığa zararlı olduğu yönündeki söylentiler ve bazı firmaların damacana suyunda bulunan sağlığa zararlı bakteriler nedeniyle herkes çeşme suyunu sağlıklı hale getirebilmenin yollarını arıyor. Ancak bunu yaparken de dikkatli olmak önemli. Satış sonrası destek alabileceğiniz ve uluslararası kalite standartlarına uygun ürünleri tercih etmeniz sizin için daha yararlı olacaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *