» 
 

Ukrayna vatandaşlarına büyük jest! Vizesiz kalma süreleri uzadı

Bakanlar Kurulu Türkiye'de tatil yapmak isteyen Ukrayna vatandaşlarının yüzünü güldürecek kararı resmi gazetede yayımladı. Artık Ukraynalılar Türkiye'ye geldiklerinde 60 gün yerine 90 gün vizesiz kalma hakkına sahip olacak...

Dünya çapında tatil cenneti olarak kabul edilen ülkemiz artan terör olayları ve yaşanan ülkeler arası krizle nedeni ile turizm alanın da oldukça önemli yaralar aldı. Bu gidişe bir dur demek amacı ile geliştirdiği yeni politikalarla ülkeye turist çekmek adına girişimlerde bulunan hükümet, Ukrayna’da bulunan turizm acentalarının bir takım kolaylıklar getirirseniz tatil için ülkenizi tercih ederiz demesi üzerine kolları sıvadı. Bu bağlamda önceki dönemlerde Türkiye’de 60 gün boyunca vizesiz olarak konaklayabilen Ukrayna vatandaşları yeni düzenleme ile 90 gün boyunca vizesiz konaklama inkanı kazanmış oldu. Bakanlar kurulunca onana karar Resmi Gazete tarafından da yayımlandı.

Geçtiğimiz yıl Ukrayna’dan Türkiye’ye 749 bin turistin giriş yaptığını ifade eden Ukrayna Turizm Acenteleri Birliği Başkanı Oleksandr Novikovskyy bu yıl bu rakamın 1 milyonu aşması için paket tur fiyatlarında artış olmamasını istediklerini dile getirdi. Ukrayna halkının gelir düzeyinin çok yüksek olmadığını ifade eden başkan, paket tur fiyatlarının artmaması halinde bu yıl Türkiye’ye daha çok Ukrayna’lı vatandaşın seyahat etmesini beklediklerini söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *